جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان با توجه به وجود آثار هنری و تاریخی متعدد، یکی از مهمترین و بارزترین فعالیتها و صنایع شهر اصفهان میباشد.

شناخت جاذبه های تاریخی شهر اصفهان، علاوه بر جاذبه های مذهبی، به مسافران و گردشگران کمک شایانی در انتخاب شهری جهت گردشگری میکند.


جاذبه های تاریخی اصفهان


شهر اصفهان به دلیل داشتن قدمت تاریخی و آثار هنری فراوان، شهری است که گردشگران جهت گردشگری به این شهر مراجعه و سفر مینمایند. سازمان میراث فرهنگی اصفهان بیان کرده که تعداد جاذبههای تاریخی و فرهنگی شهر اصفهن به 22 هزار مورد میرسد. تا کنون 1765 مورد آثار تاریخی در شهر اصفهان، ثبت ملی شده است. از بناها و آثار تاریخی که در اصفهان موجود است و از جاذبه های تاریخی گردشگری به شمار می آید میتوان به میدان نقش جهان، مسجد شاه، پل خواجو، سی و سه پل، پل مارنان، مسجد جامع، مسجد سیّد، مسجد شیخ لطف الله، منار جنبان، گذر چهار باغ عباسی، برج کبوتر خانه، کاخ چهلستون، کاخ عالی قاپو، آتشگاه اصفهان، کلیسای وانک، کاخ هشت بهشت، حمام علیقلی آقا، هتل عباسی و مدرسه چهار باغ اشاره نمود.


جاذبه های تفریحی اصفهان


با توجه به وجود جاذبه های تاریخی شهر اصفهان، مکانهایی جهت تفریح و رفاه گردشگران تعبیه شده است که موجب افزایش علاقه مراجعان و مسافران به شهر اصفهان میشود. مکانهایی که در شهر اصفهان وجود دارد و به عنوان جاذبه تفریحی و رفاهی شهر اصفهان شمرده میشود، شامل پارکها، سینما، باغ پرندگان، مراکز گردشگری، مراکز خرید و شهربازیها اشاره نمود. از نمونه های جاذبه های گردشگری با موضوع تفریحی و رفاهی، پارک جنگلی صفه، پارک جنگلی ناژوان، پارک آبی ابسار، بام شهر اصفهان، باغ جوان، بوستان مشتاق، پارک سپاهانشهر، باغ غدیر، باغ فدک، کوه نخودی، کوه قایمیه، پارک رجایی میباشند.


نتیجه گیری:

شهر اصفهان دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی بسیاری میباشد که به رشد صنعت گردشگری ایران کمک شایانی میکند. گردشگران از سراسر جهان تمایل دارند با مشاهده و دیدن جاذبه های تاریخی و تفریحی، به شهر تاریخی اصفهان سفر نمایند.